Kiełbasa wieprzowa ryżowa

ryżowa

Kiełbasa wieprzowa z ryżu to smaczny i ekonomiczny produkt. Ryż jest łatwo i dokładnie trawiony iz tego powodu często jest podawany dzieciom i chorym. Mięso dostarcza białka i obfitość witamin i minerałów dla kości i mięśni. Ryż jest bogatym źródłem węglowodanów i dostarcza energii.

Dodawanie ryżu do kiełbasek było praktykowane od stuleci, na przykład białe kiełbaski krwi nie zawierają krwi, ale zwykle są produkowane z ryżem. Ponieważ ryż zawiera cukier, dobrze fermentuje i służy do produkcji wina sakso i fermentowanych kiełbas. Urutan to tradycyjna balijska kiełbasa sucha fermentowana z ryżem. Hurka to węgierska kiełbasa z ryżem.

Mięso wieprzowe, wątróbki wieprzowe, cebula i ryż stanowią doskonałą kombinację iw zależności od proporcji produkt można nazwać kiełbaską wieprzową z ryżem lub kiełbasą wątrobianą z ryżem. Zwróć uwagę, że ryż jest bardzo tanim składnikiem, a gotowana kiełbasa sama staje się posiłkiem. Można porównać do szwedzkiej kiełbasy ziemniaczanej, która jest bardzo podobna, ale używa ziemniaków zamiast ryżu pieczatki.

Wędliny

wieprzowina, 700 g (1,54 funta)
tłuszcz pleców, tłuszcz z brzucha lub tłuste mięso wieprzowe, 300 g (zero,66 funta)

Składniki na 1000 g (1 kg) mięsa

ryż, 300 g (zero,66 funta)
cebula, 60 g (1 cebula)
sól, 20 g (three łyżeczki)
pieprz, four,zero g (2 łyżeczki)
ziele angielskie, 1,zero g (half of łyżeczki)
gałka muszkatołowa, 1,zero g (half of łyżeczki)
imbir, 1,zero g (half of łyżeczki)
zimna woda, 80 ml (1/three szklanki)
Instrukcje

1. Ugotuj ryż do miękkości, ale nie papkowatego. Odcedzić i ostudzić.
2. Zmiel mięso i cebulę za pomocą płytki three/16 “(5 mm).
three. Zmieszaj zmielone mięso, cebulę i przyprawy, dodając wodę. Dodaj ryż i ponownie wymieszaj, aż ryż będzie równomiernie rozprowadzony.
four. Nałożyć na osłonki wieprzowe 32-36 mm.
5. Trzymaj w temperaturze 80 ° C (176 ° F), aż temperatura wewnętrznego mięsa osiągnie 160 ° F (72 ° C). Ten proces potrwa około 30 minut. Kiełbasa jest w pełni gotowana i gotowa do spożycia.
6. Przechowywać w lodówce.

Uwaga

Możesz zakończyć proces z nadzieniem kiełbasy i umieszczeniem jej w lodówce. To świeża kiełbasa i nie potrwa długo. To musi być zjedzony za dzień lub dwa. Kiełbasa musi być w pełni ugotowana przed podaniem, poprzez kłusowanie jej w wodzie, smażenie na patelni lub grillowanie.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *